Automotywacja kluczem do sukcesu!

Czy zdarza Ci się odkładać zadania na później? Niestety skutkiem tego jest obniżenie samooceny i spadek chęci do działania. Samych siebie zaczynamy postrzegać jako osoby leniwe, którym brakuje energii i zaangażowania. Automotywacja jest jedną z ważniejszych kwestii w procesie podejmowania decyzji, dlatego też mamy dla Ciebie kilka rad. Motywacja jest zależna od naszego samopoczucia, jeśli nudzimy się w pracy, nie lubimy zlecanych nam zadań, nasza motywacja będzie z dnia na dzień słabsza. Na samym początku powinniśmy ustalić cel przewodni, do którego dążymy (przykładowo awans) i kierować każde nasze działanie na ten cel. W takiej sytuacji każde zadanie przybliża nas do obranego wcześniej celu i wzmacnia naszą motywację do dalszego działania.

W pobudzeniu automotywacji pomoże nam kilka prostych kroków.

  1. Sam stwórz przestrzeń swojego działania, spraw, aby Twoje miejsce pracy było dla Ciebie inspirujące i żebyś czuł się w nim komfortowo. Wystarczy zacząć od wygodnego fotela i ulubionego kubka na herbatę.
  2. Bądź panem swojego czasu, stwórz plan działania, przypisz poszczególnym zadaniom hierarchię ważności.
  3. Czas na oddech, nikt nie jest robotem, każdy z nas potrzebuje chwili przerwy i odpoczynku. Przykładowo wypełniaj swoje (uporządkowane wcześniej w plan działania) zadania przez 60 min., po czym daj sobie 10 min. na herbatę.
  4. Sport to zdrowie, może się to wydać niezrozumiałe, ale w miejscu pracy też potrzebujemy energii. W trakcie przerwy zrób trzy przysiady, wyjdź na chwilę na świeże powietrze, poruszaj się. Takie proste ćwiczenia dodadzą Ci energii i chęci do dalszego działania.
  5. Bądź optymistą! Pamiętaj, że każde Twoje działanie zbliża Cię do celu. Myśl o zadaniach jako o wyzwaniach, które podejmujesz, aby się rozwijać. Przywołuj do siebie wizję spełnionego celu, który sobie obrałeś.